1 500 Kč more for a free shipping

Citrulin malát

Citrulin malát

Jaká je to látka?

Látka je tvořena aminokyselinou citrulinem navázanou na kyselinu jablečnou. V těle se velký podíl citrulinu přeměňuje na důležitou aminokyselinu arginin, která stimuluje tvorbu oxidu dusnatého (NO). NO podporuje průtok krve do svalů, kam doputuje více výživných látek i kyslíku. Tímto pumpováním se zvyšuje přísun energie během cvičení.

Jaké má postavení ve výživě/metabolismu

Kyselina jablečná pomáhá tělu přeměňovat kyselinu mléčnou, vznikající během intenzivního tréninku, na energii využitelnou pro svaly, a tím pomáhá odstraňovat svalovou únavu. Suplementy s citrulin malátem přispívají k vitalitě, protože zvyšují tvorbu adenosintrifosfátu ATP (hlavní bio-energetický zdroj pro všechny buňky v těle) během fyzické námahy (cvičení) a zlepšují regeneraci po tréninku.

Čím může být pro klienta zajímavý

Citrulin se v těle využívá k odstraňování čpavku, což je únavová látka vznikající tehdy, když se během intenzivního tréninku ve svalech metabolizují aminokyseliny. Touto cestou citrulin snižuje svalovou únavu během tréninku a plní funkci prekursoru (předchůdce) aminokyseliny argininu, z níž se uvolňuje NO, který rozšiřuje cévy, a tím může pozitivně ovlivňovat i mužskou potenci. Stimuluje uvolňování energie z ATP a posiluje imunitní systém.