1 500 Kč more for a free shipping

Beta-alanin

Beta-alanin

Jaká je to látka?

Beta-alanin je neesenciální aminokyselina, o které bylo zjištěno, že zvyšuje koncentraci nitrosvalové „roznětky“ – karnosinu, jenž má klíčový význam pro stimulaci svalové síly. Beta-alanin sice není hlavním stavebním kamenem svalových vláken, zato významně podporuje jejich sílu.

Jaké má postavení ve výživě/metabolismu

Beta-alanin resp. karnosin pomáhá bojovat s příznaky únavy spojenými se zvýšenou kyselostí ve svalech. Vyšší hladina kyseliny mléčné uvnitř svalu snižuje jeho schopnost přenášet sílu, smršťovat se a opět uvolňovat. Více karnosinu ve svalech dovoluje efektivnější smrštění a následné uvolnění svalových vláken, a tím pomáhá předcházet únavě.

Čím může být pro klienta zajímavý

Klienti užívající beta-alanin mají oproti srovnávací skupině vždy větší sílu i výdrž. Doplňky stravy s beta-alaninem zvyšují schopnost zvládat náročné silové tréninky s vysokými nároky na výdrž a pomáhají k získání většího množství svalové hmoty. Díky zvyšující se hladině karnosinu ve svalu, navozené užíváním beta-alaninu, se oddaluje nástup únavy, sportovní výkon a kondice rostou, lze více přetížit sval a tedy stimulovat jeho růst. Beta-alanin lze užívat i na podporu redukce tělesného tuku.