1 500 Kč more for a free shipping

Tyrosin

Tyrosin

Jaká je to látka?

I když je tato neesenciální aminokyselina ve svalové tkáni zastoupena pouze nepatrně, má mnohostranné fyziologické využití, protože si z ní tělo tvoří řadu hormonů. Nejznámější z nich jsou hormony štítné žlázy a nadledvinek. 

Jaké má postavení ve výživě/metabolismu

Tyrosin podporuje tvorbu hormonů štítné žlázy a tím přispívá k její aktivitě, která během redukčních režimů někdy klesá a s ní i tzv. bazální metabolismus. Tyrosin dále podporuje aktivitu některých tzv. stresových hormonů (např. adrenalinu), čímž se zvyšuje podíl tuků na celkovém množství využité energie, a tím roste koncentrace a vitalita. S ostatními látkami, podporujícími spalování tuků (např. kofeinem), se ve svých účincích vzájemně podporují.

Čím může být pro klienta zajímavý

Užíváním tyrosinu dochází k „nakopnutí“ aktivity štítné žlázy a celkového metabolismu, které se během redukce tuku mohou snížit, čímž lze podpořit snahu o spálení přebytečného tuku. Podpora vylučování stresových hormonů vede k rychlejšímu využití rezervy energie z glykogenu, a tím tělo rychleji přejde k využívání energeticky bohatších tuků k pokrytí potřeby energie na trénink. Tím se vytvoří podmínky pro intenzivnější a náročnější trénink, po němž se necítíte tolik unaveni, čímž rychleji nastupují regenerační procesy a obnova svalového růstu. Proto se tyrosin používá i k překonání tzv. mrtvého bodu, když máte pocit, že trénink nepřináší očekávané výsledky. Tyrosin stimuluje aktivitu mozku, zvyšuje koncentraci na trénink a aktivuje tzv. endorfiny (hormony dobré nálady). Přispívá také k lepší ochraně pleti při opalování, takže lze prodloužit dobu slunění a tím dosáhnout výraznějšího zhnědnutí.