1 500 Kč more for a free shipping

L-karnitin (acetyl-karnitin, L-karnitin tartrát)

L-karnitin (acetyl-karnitin, L-karnitin tartrát)

Jaká je to látka?

Látka karnitin (učeně 3-hydroxy-4-N-trimethylaminobutyrát) byla objevena v roce 1906 v mase (z latinského carnis = maso). Vyskytuje se ve dvou formách, z nichž je pouze forma L biologicky aktivní, proto se u produktů s karnitinem setkáváme s označením L. Lidský organismus si karnitin v játrech a ledvinách dovede vytvořit z aminokyselin, které získáváme z bílkovinné stravy, zejména z masa. Toto „vlastní“ množství pokryje zhruba čtvrtinu denní potřeby, což znamená, že ze tří čtvrtin pokryjeme jeho denní potřebu z živočišné potravy, jako je maso a mléčné produkty. Např. v kravském mléce je obsaženo cca 1–4 mg karnitinu, v hovězím 60 mg/100 g. Běžnou stravou tedy získáme 50–100 mg L-karnitinu denně.

Jaké má postavení ve výživě/metabolismu

Hlavní význam L-karnitinu spočívá v tom, že zprostředkovává dodávku energie svalům. V buněčné elektrárně-mitochondrii se naváže mastná kyselina (z tuku) na karnitin za vzniku acetyl-karnitinu, ze kterého vznikají účinkem kyslíku při tzv. beta-oxidaci energetické molekuly ATP, představující „přímou“chemickou energii pro smršťování svalových vláken. Proto lze při vytrvalostním tréninku a současné suplementaci karnitinem pozorovat pokles hladiny podkožního tuku. Při dlouhodobé suplementaci (4-6 týdnů) lze zvýšit hladinu karnitinu ve svalech až o 10 %, což vede ke zvýšení tzv. maximálního tréninkového výkonu (trénink „na výkon“, například u benčpresu). Protože nedostatkem karnitinu jsou nejvíce ohroženi sportovci-vegetariáni a vegani, tato skupina klientů téměř vždy pociťuje pozitivní účinky suplementace.  

Čím může být pro klienta zajímavá

Od zvýšené hladiny karnitinu ve svalech klient může očekávat:

  •          zvýšení odbourávání tuků na energii – redukce tělesného tuku
  •          zvýšení rychlosti metabolismu – efektivnější využití stravy
  •          zvyšuje odbourávání únavové kyseliny mléčné – nižší únava po tréninku
  •          zvyšuje energetickou využitelnost tzv. větvených aminokyselin BCAA, čímž se šetří tzv. glykogenová zásoba – zůstane nám zásoba energie na „horší časy“
  •          aktivuje přenos energetických molekul ATP do svalů včetně srdečního svalu – vhodné pro vysoce intenzivní výkon

Acetyl-karnitin usnadňuje vstup karnitinu do mechanismu uvolňování energie tzv. beta-oxidací (viz výše), čímž zvyšuje efektivnost „spalování” tuků.

L-karnitin tartrát umožňuje použití karnitinu v sypkém stavu. Jeho využitelnost je shodná s volným L-karnitinem, v organismu se štěpí na volný a ihned využitelný L-karnitin.